Avşa

Avşa, Marmara bölgesindeki en gözde tatil bölgelerinden birisidir. Bu adanın bu kadar çok popüler olmasının sebebi olarak hem ulaşım kolaylığı hem doğal güzelliklerinin etkileyici olması hem de diğer tatil bölgelerine nazaran daha uygun fiyatlar ile tatil yapma imkânı sağlaması gösterilmektedir.

            Avşa adası tatil geçirmek isteyenlerin ilk sırada yer alan seçeneklerinden birisidir.  Bunun sebebi ise, her kesimden insana tatil yapabilme imkânı sağlama özelliğidir. Çok şık, modern ve 5 yıldızlı otel konseptleri kadar, daha makul fiyatlı oteller daha fazla sayıda müşteri çekebilmek için çalışmaktadır. Avşa otellerinin büyük bölümünde nefes kesen bir deniz manzarası mevcuttur.

Avşa

Avşa

 

Avşa otel

Avşa Adasında otellerin bir kısmında havuz uygulaması bulunuyorsa da, gerek plajların temizliği, gerekse denizin yüzmeye elverişli olması tatilini bu adada geçirmek isteyen turistlerin havuz arayışında bulunmalarının önüne geçmektedir. 5 yıldızlı Avşa otel konseptlerinde her şey dâhil uygulamalar yer almakta spa, sauna, gece kulübü, bar, Disco, restoran, animasyon ve aktiviteler ile gelen turistlerin konforu sağlanmaktadır.

 

Avşa otel

Avşa otel

 

Tatil için adaya gelen ziyaretçi bu uygulamalar sayesinde otel dışına çıkmadan tatilini geçirebilmektedir. Daha orta düzeyde olan Avşa Pansiyon ise genellikle yemek, animasyon, spa, sauna gibi özelliklere sahip olmamakla birlikte, ziyaretçi istediğinde bu hizmetlerin verildiği merkezlere kolaylıkla ulaşabilmektedir. Adada sayısız restoran ve fast food tarzı işletme bulunmakta, ziyaretçi yemek ihtiyacının bu yerlerden temin edebilmektedir.

 

Avşa Adası

 

Avşa otellerinin en önemli özelliği, neredeyse bütün odalarının deniz manzarasına hâkim olmasıdır. Bu otellerde misafir olan turist, günü her saati nefis deniz manzarasının keyfini çıkartabilmektedir. İsteğine göre Avşa’nın enfes şarabı eşliğinde gün batımını ya da mehtabı izleyebilmektedir.

Avşa Adası Otel

Tatil cenneti olarak bilinen Avşa’da lüks oteller dışında düşük ücret ile tatil yapma imkânı sunan pansiyonlarda, gelen turistlerin barınma ihtiyacını karşılamaktadır. Adada bulunan pansiyonların büyük bölümü aile işletmesi olduğu için, gelen ziyaretçi bu pansiyonlarda kendisini adeta evinde hissedebilmektedir. İnternet, uydu alıcı TV, klima ve sıcak su hizmetinin verildiği pansiyonlar düşük gelir seviyesindeki insanlara da tatil yapabilme imkânı sunmaktadır. Adadaki, yerleşim konumu sebebi ile pansiyonların hemen hepsi şehir merkezinde ve aynı anda denize yürüme mesafesindedir.

<< Önceki        Kasım 2022                Sonraki >>
Oda 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31